Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 10 komentarzy

Spółdzielcze Media WNET

Media WNET - Tworzymy wolne media, w których będziemy mieli dostęp do faktów. Nie możemy tego zrobić sami, dlatego tworzymy Spółdzielcze MEDIA WNET. Od Rio de Janeiro, Chicago i New York, przez Warszawę, Londyn i Paryż, aż po Władywostok i Sydney.

"Jeden z nas" przed wysłuchaniem publicznym w UE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Joanna Potocka z inicjatywy obywatelskiej "Jeden z nas" mówiła o efektach pierwszego kongresu w Krakowie. Wydarzenie dotyczyło dalszej walki o życie nienarodzonych

"Jeden z nas" jest według Potockiej, formą odpowiedzi na pytanie: Czym jest embrion ludzki. Wokół ludzkiego życia przed narodzeniem koncentruje się europejska inicjatywa obywatelska. We wszystkich krajach Unii Europejskiej udało się zebrać 2 miliony podpisów popierających inicjatywę. "Jeden z nas" jest pod tym względem unikatowy w skali UE, jako działanie oddolne i inspirowane przez zwykłych obywateli.

Na samym początku zakładaliśmy, że uda się nam zebrać 1 milion 200 tysięcy podpisów żeby mieć tzw."zapas" do wymaganego miliona podpisów i pod względem formalnym czuć się bezpiecznie. Początkowo planowaliśmy poprosić połowę państw członkowskich żeby zapewnić te minima prawne. Wszystkie te cele nie tylko wypełniliśmy, ale wypełniliśmy w sposób cudowny. W tej chwili przygotowujemy się do wysłuchania publicznego. To bardzo ciekawe ponieważ UE nie ma detalicznej procedury na to co ma się dziać z europejską inicjatywą obywatelską dalej. Zapoznaliśmy się z wypowiedziami ekspertów przygotowując się do tego wysłuchania publicznego, Ekspertów z zakresu embriologii, medycyny perinatalnej i prawników. Europejska inicjatywa "Jeden z nas" ma na celu zatrzymanie działań UE, które wykraczając poza jej kompetencje traktatowe, przyczyniają się do niszczenia ludzkich embrionów -mówiła Joanna Potocka.


KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31